۵ نکته مهم در انتخاب عنوان موثر برای صفحه اصلی وبسایت

چگونه رمز عبور خود را در WordPress تغییر دهید (راهنمای مبتدی)
خرداد 28, 1398
افزونه جستجوی پیشرفته
افزونه جستجوی پیشرفته در ووکامرس
خرداد 28, 1398

هنگامی که وبسایت خود را ساختید باید پس از آن به برخی آیتم ها دقت کنید. یکی از این عوامل مهم انتخاب عنوان موثر برای صفحه اصلی می باشد. برای انتخاب بهترین عنوان سزاوار است که زمان زیادی بگذارید، چند مورد را تست کنید و بهترین نتیجه را بگیرید. زیرا این مورد بسیار مهم است و باعث کاهش نرخ خروج افزایش ۴۰ درصدی بازدیدها می شود. اما این سوال مطرح می شود که چرا عنوان صفحه اصلی وبسایت تا این اندازه حائز اهمیت است؟!

انتخاب عنوان موثر برای صفحه اصلی

به طور متوسط بیشتر کاربران با ورود به وبسایت توجه شان به سمت عنوان اصلی سایت شما معطوف خواهد شد و همین امر می تواند دلیل اساسی در انتخاب عنوان موثر برای صفحه اصلی وبسایت در همان ابتدای فعالیت باشد.
بعلاوه، محتوای زیادی در اینترنت موجود است و از این بابت به حد اشباع رسیده به همین علت کاربران وبسایت ها را فیلتر می کنند و آنچه برایشان جذاب است را انتخاب می کنند. به همین علت است که شما در یک رقابت تنگاتنگ هستید و باید کاری کنید که در این رقابت پیروز شوید.

نوشتن بهترین عنوان صفحه ی اصلی احتیاجی به علم و آگاهی زیادی ندارد، اما تمرین کردن برای انتخاب آن بسیار مهم و ضروری است! در این مقاله ۵ نکته ی مهم را در انتخاب عنوان موثر برای صفحه اصلی وبسایت خدمت شما ارائه می کنیم.

۱- انتخاب استاندارد

اولین موردی که در انتخاب عنوان موثر برای صفحه اصلی به آن احتیاج دارید عنوانی است که بین ۵ الی ۱۲ کلمه باشد. چنانچه کلمات شما به مقدار کمی باشد یک ریسک است زیرا به درستی نمی توان آن را برداشت کرد و اگر بیش از این حد باشد کاربران را خسته و گیج می کند.
از طرفی دیگر سعی کنید یک زیر عنوان برای عنوان اصلی به صورت کوتاه انتخاب کنید. این می تواند به توضیح کوتاهی از عنوان اصلی بسیار کمک کند.
زیر عنوان می تواند شاکل ۱۱۰ کاراکتر باشد و نیازی نیست که حتما یک جمله ی کاملی را دربرگیرد.

۲- استفاده از حالت توصیفی یا صفت خاص

عنوان انتخابی شما باید توضیحی از خدمت، محصول و هر آنچه در سایت شما قرار است ارائه شود، باشد. صفاتی مانند عالی، ارزان و… صفات خوبی هستند اما ممکن است یک نوع غرور برای سازمان و وبسایت شما به حساب آید و کاربران از این موضوع خوششان نیاید. پس استفاده از صفات حقیقی بهتر است.
در انتخاب عنوان موثر برای صفحه اصلی می توانید به گونه ای عمل کنید که خاص باشد و کاربر با دیدن آن این حس را پیدا کند که به آن کمک شده یا مشکلش در سایت شما حل می شود.

۳- متفاوت بودن

درست است که انتخاب عنوان موثر برای صفحه اصلی مهم است و باید یک عنوان انتخاب شود اما قرار نیست شما با اولین موردی که به ذهنتان می رسد کار را شروع کنید. شاید اولین تلاش شما گزینه ی خوبی باشد اما از طرفی باز هم باید به جستجو و تلاش خود برای بهتر شدن ادامه دهید. شما می توانید تعدادی عنوان مناسب انتخاب کنید و از بین آنها بهترین را به کار ببرید.

۴- استفاده از کلمات کلیدی

همان گونه که در محتوای وبسایت خود از کلمات کلیدی استفاده می کنید در عنوان نیز باید از کلمه ی کلیدی خود استفاده کنید. این موضوع باعث تمرکز وبسایت بر مبحث اصلی می شود. با اینکار می توانید مخاطبان خاص خود را جذب کنید و به سمت خود بکشانید.

۵- همیشگی نبودن عنوان صفحه اصلی

در حال حاضر شما با تلاش و جستجوی فراوان عنوان خوبی را برای صفحه اصلی خود می یابید. اما بعد از گذر زمان متوجه می شوید می توانید آن را بهینه تر کنید و تغییر دهید. اشکالی ندارد! نگران نباشید اتفاقی نمی افتد به راحتی عنوان خود را با یک عنوان بهتر و بهینه تر جایگزین کنید.

شما می توانید با همین ۵ نکته ی کلیدی که گفته شد امکان انتخاب عنوان موثر برای صفحه اصلی را به درستی ایجاد کنید و به بهترین نتایج برسید. البته ناگفته نماند که از ابزار جستجو هرگز غافل نشوید و حتما برای انتخاب خود از آن بهره مند شوید.

منبع : hamyarwp.com

مریم حسینی
مریم حسینی
با همه وجود در تلاش برای رسیدن به موفقیت هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *