برنامه نویسی

بهترین زبان های برنامه نویسی برای توسعه برنامه موبایل (طراحی اپلیکیشن )

زبان های برنامه نویسی
آیا می خواهید بدانید بهترین زبان های برنامه نویسی برای توسعه برنامه های موبایل (طراحی اپلیکیشن ) چیست؟ کدام زبان برنامه نویسی را باید برای پروژه بعدی توسعه برنامه موبایل خود انتخاب کنید؟
آیا شما  میخواهید یک برنامه جدید موبایل ایجاد می کنید؟ نمی دانید کدام زبان برای شما مناسب است Java یا Objective-C ؟ در این مقاله، من قصد دارم به بحث در مورد ۵ زبان های برنامه نویسی توسعه برنامه های تلفن همراه  بپردازم. بیایید پیدا کنیم که کدام زبان برنامه نویسی باید برای برنامه تلفن همراه شما انتخاب شود.

برنامه های موبایل در حال رشد هستند و تقاضا برای توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه نیز  بسیار وجود دارد. میلیاردها بار دانلود برنامه در هر سال وجود دارد.اندروید و iOS دو سیستم عامل اکثر سیستم عامل های موبایل در جهان هستند. سهم بازار جهانی Android در مجموع در مقایسه با iOS در حدود ۲۰ درصد است. ده ها زبان برنامه نویسی برای ساخت برنامه های موبایل برای هر دو این سیستم عامل وجود دارد. من حتی نمی خواهم به سیستم عامل های دیگر اشاره کنم.

بهترین زبان برنامه نویسی

در زیر لیستی از ۱۰ زبان برنامه نویسی طراحی اپلیکیشن تلفن همراه هستند

۱- Java
۲- Objective-C
۳- Swift
۴- Kotlin
۵- C#
۶- HTML 5
۷- JavaScript
۸- React Native
۹- NativeScript
در این مقاله، من در مورد ۵ زبان برنامه نویسی برتر صحبت خواهم کرد.

۱- Kotlin

Kotlin یک زبان برنامه نویسی مدرن، مختصر، امن، شی گرا و متقارن است که توسط شرکت نرم افزاری JetBrains در سال ۲۰۱۱ ایجاد شده است. Kotlin برای ساخت JVM، Android، Browser و برنامه های بومی استفاده می شود. در حال حاضر، Kotlin توسط گوگل تحت بنیاد Kotlin پشتیبانی می کند.
از زمان انتشار آندروید استودیو ۳٫۰ در اکتبر ۲۰۱۷، Kotlin به عنوان زبان برنامه نویسی رسمی آندروید اعلام شده است. Kotlin طراحی شده برای ساخت برنامه های مدرن و فراهم می کند قابلیت توسعه دهندگان نرم افزار مدرن نیاز دارند. توسعه Kotlin بدون درز با استفاده از Android Studio است. Kotlin سادگی، انعطاف پذیری و بهره وری را ارائه می دهد. Kotlin همچنین کدهای تمیز و کمتری برای عملکرد مشابه در جاوا می نویسد.
برای برنامه بعدی Android همراه ، من به شدت توصیه می کنم از Kotlin استفاده کنید.

۲- Swift

Swift زبان برنامه نویسی اصلی سیستم عامل iOS است. Swift در سال ۲۰۱۴ توسط اپل طراحی و راه اندازی شد. در دسامبر ۲۰۱۵، اپل Swift را تحت مجوز آپاچی ۲٫۰ عرضه کرد. علاوه بر iOS، Swift همچنین یک زبان برنامه نویسی macOS، watchOS، tvOS، لینوکس و z / OS است.
پیش از Swift، Objective-C زبان اصلی برای توسعه iOS بود. هدف C با ۳۰ سالگی، زبان از نیازهای مدرن پشتیبانی نمی کند. Swift یک زبان برنامه نویسی مدرن است که ویژگی های مدرن زبان مانند پویا، ایمن، اواخر اتصال و توسعه را فراهم می کند.
در اوایل سال ۲۰۱۸، Swift از محبوبیت Objective-C پیشی گرفت و به عنوان زبان برنامه نویسی # ۱ برای iOS و سایر سیستم عامل های اپل تبدیل شد. Swift زبان بسیار مورد نیاز برای ساخت سیستم عامل iOS جدید خود، tvOS و WatchOS است.

۳- Java

جاوا محبوب ترین زبان برنامه نویسی در این کلمه است. نزدیک به ۹ میلیون توسعهدهنده جاوا در جهان وجود دارد، که در میان ۲۳ میلیون توسعهدهنده وجود دارد. جاوا زبان برنامه نویسی اصلی آندروید است.
برخلاف Swift، Kotlin، و C #، جاوا ممکن است یک زبان برنامه نویسی مدرن نباشد و به طور مرتب ارتقا پیدا نکند. با این حال جاوا یک نقطه شروع برای توسعه دهندگان جدید را ارائه می دهد. جاوا در مقایسه با Kotlin بسیار ساده تر است. اگر شما یک توسعه دهنده جدید هستید که می خواهید توسعه اندروید را یاد بگیرید، جاوا ممکن است یکی از ساده ترین راه ها برای شروع باشد.

۴- Objective-C

Objective-C توسط Tom Love و Brad Cox در سال ۱۹۸۴ توسعه داده شد. پیش از اینکه Apple در سال ۲۰۱۴ Swift را در سال ۲۰۱۴ عرضه کند، هدف C زبان اصلی Apple iOS بود. Objective-C یک هدف کلی، زبان برنامه نویسی شی گرا است که عطر و طعم Smalltalk را به زبان برنامه نویسی c به ارمغان می آورد. انتقال پیام بین اشیاء یکی از ویژگی های کلیدی Objective-C است که برای سیستم عامل های اپل iOS واقعا مفید است.
Objective-C یک سوکت زبان برنامه نویسی C است و قابلیت های شی گرا و یک زمان اجرا پویا را فراهم می کند. Objective-C مفاهیم، ​​انواع ابتدایی و اظهارات کنترل جریان را از C به ارث می برد و نحو را برای تعریف کلاس ها و روش ها اضافه می کند. همچنین سطح پشتیبانی زبان در سطح مدیریت زبان شی و ادبیات عامیانه را اضافه می کند، در حالیکه نوع تایپ و پیوند پویا را در اختیار شما قرار می دهد، تا زمان اجرا، مسئولیت های زیادی را سپری می کند.

۵- C#

زبان C # توسط Anders Hejlsberg در مایکروسافت ایجاد شد و در سال ۲۰۰۰ راه اندازی شد. C # زبان برنامه نویسی ساده، مدرن، انعطاف پذیر، شی گرا، امن و متن باز است. C # یکی از متنوع ترین زبان های برنامه نویسی در جهان است.
C # اجازه می دهد تا توسعه دهندگان برای ایجاد انواع برنامه های کاربردی از جمله مشتریان ویندوز، کنسول، برنامه های وب، برنامه های تلفن همراه، و سیستم های باطن استفاده کنند.
توسعه دهندگان C # می توانند با کمک Xamarin بتوانند برنامه های iOS  خود را بسازند. Xamarin یک ابزار به عنوان بخشی از ویژوال استودیو است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا کد C # را که به بومی iOS و باینری های بومی اندروید کامپایل شده اند، بنویسند. این باینری ها دقیقا مانند هر برنامه بومی نوشته شده با استفاده از زبان های دیگر iOS و Android مانند Swift یا Kotlin کار می کنند.
C # برنامه نویسان را قادر می سازد تا برنامه های بومی iOS و Android را بدون یادگیری زبان برنامه نویسی جدید بسازند.

دیگر برنامه ها

علاوه بر Kotlin، جاوا، Objective-C، Swift و C #، زبان دیگری نیز وجود دارد که جایگزین آن برای توسعه برنامه تلفن همراه است. HTML 5، جاوا اسکریپت، و CSS یکی از محبوب ترین روش های ساخت برنامه های تلفن همراه ترکیبی (غیر بومی) است. برنامه های ترکیبی از کنترل مرورگر استفاده می کنند تا HTML و CSS را در داخل یک پوسته برنامه تلفن همراه ارائه دهد. چندین ابزار برای ساخت برنامه های ترکیبی وجود دارد.
چند گزینه دیگر وجود دارد از جمله React Native و NativeScript.
React-native یک چارچوب ساخت برنامه های موبایل با استفاده از جاوا اسکریپت است. این برنامه از همان طراحی React استفاده می کند، به شما اجازه می دهد تا یک کامپوننت غنی از رابط کاربری کتابخانه ی موبایل / اجزای اعلام کننده را استفاده کنید. در اینجا مقدمه ای برای React Native است: https://www.c-sharpcorner.com/article/basics-of-react-native/

Native Script چارچوب دیگری است که برای ساخت برنامه های iOS و Android استفاده می شود

خلاصه

چندین زبان برنامه نویسی برای ساخت برنامه های iOS و Android همراه وجود دارد. در این مقاله، من محبوب ترین زبان های برنامه نویسی را معرفی کردم . Kotlin و Swift زبان های توصیه شده برای توسعه برنامه های اندروید و iOS هستند.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *