نحوه مشاهده کلمات کلیدی افراد برای یافتن سایت وردپرس شما

ری اکت نیتیو
ری اکت نیتیو یا React Native چیست و چ تفاوتی با ری اکت جی اس میکند؟
دی 3, 1398
برندسازی و مدیریت برند
دی 3, 1398
آیا می خواهید کلمات کلیدی را که مردم برای یافتن وب سایت وردپرس استفاده می کنند ، مشاهده کنید؟
کلمات کلیدی عبارتهایی هستند که کاربر در موتورهای جستجو برای یافتن محتوای مورد نظر خود در موتورها جستجو می کند. شما می خواهید وب سایت شما هم برای کلمات کلیدی صحیحی که ارائه می دهید رتبه بندی کند.

در این راهنما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید کلمات کلیدی را که مردم برای یافتن سایت شما استفاده می کنند به راحتی مشاهده کنید.

ردیابی کلمات کلیدی چیست و چرا اهمیت دارد؟

ردیابی کلمات کلیدی در اصل فعالیت نظارت بر موقعیت وب سایت شما برای کلمات کلیدی خاص در موتورهای جستجو مانند Google ، Bing و غیره است.
ردیابی کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا معیارهای مهمی از جمله کلمات کلیدی خاصی را که مردم برای یافتن وب سایت خود استفاده می کنند ، مشاهده کنید.
وقتی صحبت از بهینه سازی SEO WordPress است ، ما اغلب به کاربران توصیه می کنیم تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهند و توضیحات / کلمات کلیدی مناسب را به وب سایت خود اضافه کنند. این کار کمک می کند تا وب سایت شما در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد.
اما آنچه بسیاری از مبتدیان نمی دانند این است که رتبه بندی جستجوها اغلب تغییر می کند. اگر یک رقیب جدید وارد بازار شود یا رقیب قبلی شما سئوی خود را بیشتر کند ، می توانید رتبه هایی را که قبلاً داشتید از دست بدهید.
گاهی اوقات بروزرسانی های الگوریتم Google همچنین می تواند باعث افزایش یا کاهش رتبه وب سایت شما برای کلمات کلیدی برتر شما شود.
در اگرت، ما معتقدیم که هنگامی که دقیقاً می دانید مردم چگونه وب سایت شما را پیدا و استفاده می کنند ، ترافیک وب سایت شما را دو برابر می کند.
با این گفته ، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه کلمات کلیدی افرادی را پیدا کنیم که وب سایت شما را پیدا کنند.

کلمات کلیدی که افراد برای پیگیری یافتن سایت شما استفاده می کنند

بهترین روش برای ردیابی کلمات کلیدی افرادی که استفاده می کنند و کلمات کلیدی که در آن وب سایت شما قرار دارد استفاده از کنسول جستجوی Google است.
Google Search Console ابزاری رایگان است که توسط Google ارائه شده است تا به صاحبان وب سایت کمک کند تا حضور سایت خود را در نتایج جستجوی Google نظارت و حفظ کنند.
ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید کنسول جستجو را به Google Analytics خود وصل کنید و همچنین چگونه می توانید آن گزارش ها را درون داشبورد وردپرس خود وارد کنید.
در آخر ، ما نحوه ردیابی نه تنها کلمات کلیدی خود ، بلکه کلمات کلیدی خود را که رقبا برای آنها رتبه بندی می کنند ، پوشش خواهیم داد.

ردیابی کلمات کلیدی وب سایت شما در کنسول جستجوی Google

اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، باید وب سایت خود را به کنسول جستجوی Google اضافه کنید.

می توانید به سادگی به وب سایت  Google Search Console مراجعه کنید و دستورالعمل های آموزش ما را دنبال کنید.
کنسول گوگل
پس از افزودن وب سایت خود به کنسول جستجوی Google ، می توانید از آن برای نظارت بر رتبه بندی جستجوی خود استفاده کنید.
برای مشاهده موقعیت های کلمات کلیدی خود ، بر روی گزارش عملکرد کلیک کنید و سپس بر روی نمره میانگین نمره کلیک کنید.
آمار و نمودار
کنسول جستجو اکنون گزارشات شما را با میانگین ستون موقعیت موجود درج می کند. در مرحله بعد ، برای دیدن لیست کامل کلمات کلیدی وب سایت خود در وب سایت باید کمی به پایین بروید.
کلمه کلیدی
لیستی از کلمات کلیدی با تعداد کلیک ، برداشت و موقعیت آن کلید واژه را در نتایج جستجو مشاهده خواهید کرد. می توانید داده ها را با کلیک ، برداشت و ستون موقعیت مرتب کنید. با طبقه بندی داده ها بر اساس موقعیت ، می توانید کلمات کلیدی برتر خود را مشاهده کنید. با حرکت به پایین ، می توانید کلمات کلیدی را مشاهده کنید که سایت شما در نتایج جستجو عمیق تر ظاهر می شود. شما می توانید محتوای خود را بهینه سازی کنید تا برای آن دسته از کلمات کلیدی نیز بالاتر باشید.

روش ۲) کلمات کلیدی خود را در داخل وردپرس با MonsterInsights دنبال کنید

برای این روش ، ما از MonsterInsights استفاده می کنیم تا داده های کنسول جستجوی Google خود را در داشبورد WordPress دریافت کنیم. این روش دو مزیت دارد.
  • شما می توانید کلمات کلیدی خود را درست در قسمت مدیر وردپرس مشاهده کنید
  • شما آن را همراه با گزارش های MonsterInsights دیگر خود مشاهده خواهید کرد که به شما در برنامه ریزی کارآمد تر کمک می کند
MonsterInsights افزونه شماره ۱ Google Analytics برای وردپرس است. و این امکان را به شما می دهد تا Google Analytics را به راحتی در وردپرس نصب کنید و گزارش های قابل خواندن انسان را درست در داشبورد وردپرس خود به شما نشان می دهد.
اول ، شما باید کاری کنید که افزونه MonsterInsights را در وب سایت خود نصب و فعال کنید.
پس از نصب MonsterInsights MonsterInsights ، مرحله بعدی اتصال حساب Google Analytics خود به حساب کنسول جستجوی Goole خود است.
به سادگی ، وارد حساب Google Analytics خود شوید و سپس از گوشه سمت چپ پایین صفحه روی دکمه Admin کلیک کنید.
لینک گوگل کنسول
در مرحله بعد ، باید روی “All products” در زیر ستون ویژگی کلیک کرده و سپس بر روی دکمه “Link Search Console” کلیک کنید.
این کار شما را به صفحه تنظیمات کنسول جستجو می برد که در آنجا باید بر روی دکمه Add کلیک کنید. پس از آن لیستی از وب سایت های اضافه شده به حساب جستجوی کنسول Google خود را مشاهده خواهید کرد.
انتخاب وب سایت
برای ادامه بر روی دکمه OK کلیک کنید و اکنون حسابهای Analytics and Search Console شما پیوند دارند. اکنون می توانید کلمات کلیدی خود را که در وب سایت شما قرار دارد در داخل قسمت مدیریت وردپرس مشاهده کنید. به سادگی به بخش Insights »بروید و سپس به برگه Search Console بروید.
گزارش کنسول گوگل
لیستی از کلمات کلیدی را مشاهده می کنید که وب سایت شما در نتیجه جستجو ظاهر می شود. در مرحله بعد ، به هر کلمه کلیدی نیز می توانید پارامترهای زیر را مشاهده کنید:
Clicks – هر وقت سایت شما ظاهر می شود برای این کلمه کلیدی کلیک می شود
Impressions – هر چند وقت یکبار در نتایج جستجو برای آن کلید واژه ظاهر می شود
CTR – برای این کلمه کلیدی از طریق نرخ کلیک کنید
Average position ​​- موقعیت متوسط ​​سایت شما در نتایج جستجو برای آن کلمه کلیدی خاص

روش ۳) پیگیری رتبه بندی های کلمات کلیدی شما در Google Analytics

در روش قبلی ، ما به شما نشان دادیم که چگونه می توانید کنسول جستجوی Google را به حساب Google Analytics خود وصل کنید و گزارش های موجود در داشبورد وردپرس خود را مشاهده کنید.
با این حال ، شما همچنین می توانید رتبه بندی کلمات کلیدی خود را در Google Analytics مشاهده کنید. به سادگی ، به داشبورد Google Analytics خود وارد شوید و به Acquisitions » Search Console » Queries گزارش نمایش داده شد.
آمار کلمات کلیدی
کلمات کلیدی جستجوی شما در زیر ستون جستجوی لیست ذکر می شود. برای هر کلمه کلیدی ، CTR ، impressions و average position ​​آن را نیز مشاهده خواهید کرد.

روش ۴) ردیابی کلمات کلیدی رقیب با استفاده از SEMRush

آیا می خواهید نه تنها مال شما بلکه کلمات کلیدی دیگری را که رقبا برای آنها رتبه بندی می کند ردیابی کنید؟ این روش به شما امکان می دهد با نکات واقعی در مورد چگونگی پیشی گرفتن از رقابت خود این کار را انجام دهید.
ما برای این روش از SEMRush استفاده خواهیم کرد. این یکی از بهترین ابزارهای جستجوگر در بازار است زیرا به شما کمک می کند تا ترافیک جستجوی بیشتری به وب سایت خود وارد کنید.
ابتدا باید برای یک حساب کاربری SEMRush ثبت نام کنید.
پس از ایجاد یک حساب کاربری ، می توانید نام دامنه خود را در نوار جستجوی بالا در زیر داشبورد SEMRush وارد کنید.
داشبورد سایت
در مرحله بعد ، SEMRush گزارش لیستی از کلمات کلیدی را با لیستی از کلمات کلیدی برتر شما نشان می دهد.
کلمات کلیدی
برای دریافت لیست کامل کلمات کلیدی ، بر روی دکمه View Full Report کلیک کنید. در کنار هر کلمه کلیدی ، موقعیت ، حجم جستجو ، هزینه (برای تبلیغات پولی) و درصد ترافیک ارسال شده به وب سایت خود را مشاهده خواهید کرد. همچنین می توانید نام دامنه رقیب خود را وارد کنید تا لیست کاملی از کلمات کلیدی را که در آن رتبه بندی می شوند بارگیری کنید.

نکاتی در مورد بهبود کلید واژه هایی که در وب سایتتان قرار دارد

وقتی لیست کلمات کلیدی را نگاه می کنید ، متوجه خواهید شد که برخی از نتایج به دست آمده با سطح قابل توجهی تحت CTR بسیار خوب (در زیر ۱۰) قرار دارند. این بدان معنی است که کاربران مقاله شما را به اندازه کافی جالب ندیدند که بتوانند روی آن کلیک کنند. شما می توانید با بهبود عنوان مقاله و توضیحات متا ، آن را تغییر دهید. همچنین کلید واژه هایی را مشاهده خواهید کرد که وب سایت شما به راحتی می تواند رتبه بالاتری را کسب کند. سپس می توانید آن مقالات را ویرایش کرده و با اضافه کردن مطالب مفید تر ، اضافه کردن یک فیلم  ، آنها را بهبود بخشید.
اگر از SEMRush استفاده می کنید ، می توانید از ابزار دستیار نوشتن آنها استفاده کنید که به شما کمک می کند تا محتوای خود را با SEO برای آن کلمه کلیدی بهتر کنید.
امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه کلمات کلیدی را که مردم برای یافتن سایت وردپرس خود استفاده می کنند ، مشاهده کنید.
مریم حسینی
مریم حسینی
با همه وجود در تلاش برای رسیدن به موفقیت هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *