مراحل ساخت اپلیکیشن :۱۰ مرحله برای اینکه چگونه یک اپلیکیشن موبایل موفق ایجاد کنیم؟

چند ترفند برای سئو سایت
شهریور 14, 1398
نحوه افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس
شهریور 14, 1398
در دنیای پر سرعت امروز ، بازار برنامه های تلفن همراه ( اپلیکیشن موبایل ) با جهش در حال گسترش است. در نتیجه ، بازاریابی اپلیکیشن تلفن همراه رقابتی تر می شود. برای اطمینان از دید اپلیکیشن خود در چنین سناریویی پیچیده ، باید در مورد رویکردی که برای توسعه برنامه تلفن همراه دنبال می شود بسیار ویژه باشید. برای ایجاد یک برنامه موبایل موفق باید رویکردی منظم برای توسعه برنامه دنبال کنید. ما ۱۰ مرحله برای ایجاد یک برنامه کاربردی موبایل موفق را خلاصه کرده ایم تا بتوانید در این فرآیند مراحل ساخت اپلیکیشن به شما کمک کنیم.

مراحل ساخت اپلیکیشن

مرحله ۱: تخیل عالی منجر به یک برنامه عالی می شود

برای ساخت اپلیکیشن موفق ، اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید اینست:
  • مشکلاتی که توسط برنامه شما برطرف می شود را شناسایی کنید
  • ویژگی های برنامه خود را مشخص کنید.
برنامه باید مزایای ملموس از جمله کاهش هزینه ها از طریق افزایش بهره وری ، درآمد جدید یا بهبود تجربه مشتری را به مشتری ارائه دهد.
تخیل عالی برای اپلیکیشن

مرحله ۲: شناسایی کنید

برای ایجاد یک اپلیکیشن موبایل موفق ،برنامه باید کاملا مشخص یا واضح باشد:
کاربران هدف برنامه – همیشه باید با در نظر گرفتن کاربران هدف یک برنامه ایجاد شود. با داشتن یک دید روشن در مورد گروه هدف ، نسبت موفقیت یک برنامه را ارتقا دهید.
سیستم عامل های موبایل و دستگاه هایی که باید پشتیبانی شوند – سیستم عامل ها و دستگاه های تلفن همراه باید با توجه به عملکرد سخت افزار ، عمر باتری ، ناهمواری و لوازم جانبی مورد نیاز انتخاب شوند. برخی از فاکتورهایی که باید هنگام انتخاب سیستم عامل های موبایل و دستگاه ها مورد توجه قرار گیرند شامل پوشش ، پشتیبانی دستگاه ، عملکرد و سایر ویژگی ها است.
طرح درآمد – بازار برنامه مانند قبل پررونق است.. برای اطمینان از این منبع و درآمدزایی ، توسعه دهنده برنامه باید مطابق با برنامه رویکرد مناسب را انتخاب کند. مدل های مختلفی برای ایجاد درآمد از برنامه های تلفن همراه وجود دارد که شامل برنامه های پرداخت شده ، برنامه های جداگانه و آزاد برنامه های کاربردی ، تبلیغات ، اشتراک و پرداخت است. این تکنیک ها می توانند برای تولید درآمد استفاده شوند. با این حال ، رویکرد برنامه نویس باید مطابق با برنامه باشد. برای توسعه دهنده بسیار ضروری است که کاربر را جذب کرده و پول خود را صرف جنبه های مختلف برنامه کند.

مرحله ۳: برنامه خود را طراحی کنید

طراحی برنامه شما یکی دیگر از عوامل مهم  موفقیت یک برنامه در بازار است. یک توسعه دهنده برنامه باید روی طراحی UI ، حرکات چند لمسی برای دستگاه های دارای لمس متمرکز شود و استانداردهای طراحی پلتفرم را نیز در نظر بگیرد. امروزه تأکید بر طراحی UI یک برنامه است زیرا در موفقیت یک برنامه نقش اساسی دارد. طراحی یک برنامه به طور فزاینده ای وقتی محبوب می شود که تأثیر آنی را در ذهن کاربر ایجاد می کند و ضمن اینکه از قابلیت استفاده یک برنامه اطمینان می دهد.

مرحله چهارم: روش توسعه برنامه را بومی ، وب یا ترکیبی مشخص کنید

انتخاب رویکرد مناسب برای ساخت یک اپلیکیشن بسیار مهم است. در حالت ایده آل ، رویکرد توسعه برنامه باید مطابق با محدودیت زمانی و بودجه مشتری باشد.
بومی:این اپلیکیشن از سال ۲۰۰۸ میلادی تا کنون توسعه داده می شود که در طراحی و توسعه اپلیکیشن های اندروید با استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا می باشد که sdk آن توسط گوگل پشتیبانی می شود.این اپلیکیشن هنگامی که نیاز به دسترسی امکانات گوشی مثل دوربین، بلندگو،GPS ، و همچنین زمانیکه نیاز به تعامل قوی با سیستم عاملnative دستگاه دارید  استفاده می شود .
وب: اپلیکیشنی که  از طریق اینترنت قابل دسترسی و توسط یک مرورگر پشتیبانی می شود.بعبارتی دیگر همان وب سایت های واکنش گرا موبایل هستند.
Hybrid: یک روش جدید برای توسعه   اپلیکیشن ها می باشد  که از تکنولوژی های Phonegap , Apache Cordova استفاده می شود و با استفاده از کدهای HTML5,CSS و Java Script اپلیکیشن برای پلت فرم های مختلف ایجاد می شود. فیسبوک و لینکدان دو سایت مشهوری هستند که از این اپلیکیشن بهره می برند.

مرحله ۵: ایجاد یک نمونه اولیه

مرحله بعدی ، پس از شناسایی رویکرد ، در حال توسعه یک نمونه اولیه است. اینکار در واقع فرایند ایده گرفتن شما و تبدیل آن به برنامه با برخی قابلیت های اساسی است. یک نمونه اولیه فروش ایده شما را به خریداران بالقوه که اکنون می توانند به جای صرفاً تجسم یا خواندن توضیحات محصول ، واقعاً مزایای ملموس را مشاهده کنند ، آسان تر کند. این کار در جذب سرمایه گذاران و همکاری با تولید کنندگان و پیدا کردن مجوزها بسیار مفید است.
حتی هنگام کار بر روی یک نمونه اولیه ، اطمینان حاصل می کنید که اقدامات خود را برای محافظت از برنامه خود در برابر استفاده غیرمجاز و دسترسی به داده ها انجام دهید. بدون طرحی برای بازاریابی اپلیکیشن موبایل ، بسیار مشکل است که آن را در بازار مستقر کنید.

مرحله ششم: یک ابزار تحلیلی مناسب را ادغام کنید

همچنین نیاز به ترکیب تجزیه و تحلیل های مناسب وجود دارد که به شما تصویر دقیقی از میزان بازدید کنندگان از شبکه های شما ، نحوه ورود آنها به سایت شما و نحوه بازگشت آنها به شما  بدهد
برخی از ابزار تحلیلی موبایل که در این فرآیند کمک می کند:
با داشتن داده های علوم ، از جمله تجزیه و تحلیل های پیش بینی کننده در برنامه های تلفن همراه ، می تواند برنامه های شما را به شدت قابل فروش کند.
مراحل های ساخت اپلیکیشن

مراحل ساخت اپلیکیشن

مرحله ۷: آزمایش کنندگان بتا را مشخص کنید. به نظرات آنها گوش فرا دهید و نکات مربوطه را ادغام کنید

آزمایش بتا اولین فرصت برای گرفتن بازخورد از مشتریان هدف شما است. از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا باعث افزایش دید شما در فروشگاه برنامه می شود. این نه تنها ریسک محصول را کاهش می دهد بلکه باعث می شود که فشار اولیه در فروشگاه برنامه وارد شود. شناسایی آزمایش کنندگان بتا کار مهم دیگری برای اطمینان از موفقیت یک برنامه است.

آماده سازی برای راه اندازی :

تعریف مشتری هدف – شناسایی و مشخص کردن مخاطب هدف خود بسیار مهم است. این کار باعث می شود آزمایش کنندگان مناسب در هنگام استخدام تستر بتا خود را شناسایی کنید. تحقیقات اولیه بازار به درک تجزیه و تحلیل بازار کمک می کند که روند آزمایش بتا را آسان می کند.
اشکالات را از بین ببرید – قبل از آزمایش بتا برنامه خود بر روی سیستم عامل های مختلف ، باید اکثر دستگاه هایی را که اشکالات خاص دستگاه را از بین می برند ، در نظر بگیرید. آزمایش آلفا با تعداد کمی از کاربران امکان پاک کردن حداکثر اشکالات را فراهم می آورد. در عین حال ، برنامه پوشش دستگاه برای تضمین کیفیت برنامه تلفن همراه قابل توجه است.
شناسایی اهداف – آزمایش بتا بهترین فرصت برای گرفتن بازخورد واقعی از مشتریان هدف است. این یک فرصت عالی برای درک بیشتر بازار هدف و الزامات آنها فراهم می کند. شناسایی اهداف آزمایش بتا در تمرکز تلاشها کمک می کند. این اهداف خطر راه اندازی محصول شما را کاهش می دهد.

مرحله ۸:معیار های سنجش را جمع آوری کنید

در دهه گذشته شاهد افزایش چشمگیر کاربران برنامه های تلفن همراه بوده ایم. در نتیجه ، نیاز به جمع آوری معیارهای دقیق بسیار مهم است. با افزایش تعداد مصرف کنندگان اپلیکیش های موبایل ، نیاز به جمع آوری معیارهای دقیق از آنها به طور فزاینده ای اهمیت دارد. متأسفانه ، بسیاری از روشهای مورد استفاده برای اندازه گیری برنامه ها از تجزیه و تحلیل وب گرفته شده است.

مرحله۹: برنامه خود را با پیشرفت ها و ویژگی های جدید ارتقا دهید

پس از گرفتن معیارها ، مهم است که برنامه خود را با پیشرفت ها و ویژگی های ابتکاری به روز کنید. یک برنامه تلفن همراه بدون ویژگی های نوآورانه قابلیت استفاده خود را در طولانی مدت از دست می دهد. به روزرسانی برنامه خود با ویژگی های نوآورانه ، دید آن را همراه با بارگیری یک برنامه افزایش می دهد. همچنین اطمینان حاصل کنید که برنامه خود را به روز می کنید تا دستورالعمل های جدید ارائه شده توسط سیستم عامل های مختلف را رعایت کنید ، اجازه ندهید که برنامه های شما راکد بماند.
اینها برخی از مراحلی است که هنگام ساخت اپلیکیشن باید در نظر گرفته شود. با استفاده از این مراحل ، می توانید برنامه ای را برای اطمینان در موفقیت  طولانی مدت ایجاد کنید.

مرحله ۱۰: اپلیکیشن خود را درست به بازار عرضه کنید

در حالی که این مورد زیر مرحله “ساخت” یک اپلیکیشن قرار نمی گیرد ، قطعاً مهم است که اپلیکیشن خود را موفق سازید. اگر پس از انتشار اپلیکیشن، برنامه خود را به خوبی عرضه نکنید ، احتمال زیادی وجود دارد که در تعداد زیادی از اپلیکیشن های موجود در فروشگاه های مختلف از بین برود. بنابراین اطمینان حاصل کنید که اپلیکیشن خود را به خوبی به بازار عرضه کنید. این یک گام بزرگ برای ایجاد یک اپلیکیشن موبایل موفق است اما بسیار توصیه می شود که آن را به نفع خود استفاده کنید.
این ۱۰ مرحله از مراحل ساخت اپلیکیشن بود گفته شد امیدواریم برایتان مفید بوده باشد جهت مشاوره طراحی اپلیکیشن می توانید با ما تماس بگیرید
مریم حسینی
مریم حسینی
با همه وجود در تلاش برای رسیدن به موفقیت هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *