برنامه نویسی

برنامه نویسی وب چیست؟

برنامه نویسی وب

برنامه نویسی وب چیست؟

برنامه نویسی وب اشاره به نوشتن، نشانه گذاری و برنامه نویسی درگیر در توسعه وب دارد که شامل محتوای وب، سرویس گیرنده وب و اسکریپت سرور و امنیت شبکه می باشد. رایج ترین زبان ها برای برنامه نویسی وب XML، HTML، JavaScript، Perl 5 و PHP است. برنامه نویسی وب متفاوت از برنامه ریزی است که نیاز به دانش بین رشته ای در زمینه برنامه، برنامه نویسی مشتری و سرور و تکنولوژی پایگاه داده دارد.
برنامه نویسی وب به طور خلاصه به برنامه نویسی سرویس دهنده و سرور طبقه بندی می شود. طرف سرویس دهنده نیازمند برنامه ریزی مربوط به دسترسی به داده ها از کاربران و ارائه اطلاعات است. همچنین لازم است اطمینان حاصل شود که پلاگین های کافی برای غنی سازی تجربه کاربر در یک رابط کاربری گرافیکی، از جمله اقدامات امنیتی وجود دارد.
برای بهبود تجربه کاربر و قابلیت های مرتبط در سمت سرویس گیرنده، جاوا اسکریپت معمولا استفاده می شود. این یک پلت فرم عالی برای طرفداران برنامه نویسی وب است.
HTML5 و CSS3 از اکثر قابلیت های سمت سرویس گیرنده پشتیبانی می کند که توسط سایر برنامه های کاربردی ارائه شده است.
قسمت سرور به برنامه ریزی بیشتر مربوط است به بازیابی اطلاعات، امنیت و عملکرد. برخی از ابزارهای مورد استفاده در اینجا عبارتند از: ASP، Lotus Notes، PHP، Java و MySQL. ابزار / پلتفرم خاصی وجود دارد که در برنامه نویسی سمت سرور و سرویس دهنده کمک می کند. برخی از نمونه های این Opa و Tersus هستند.

المان های متعددی برای اینکه شما را یک برنامه نویس حرفه ای خطاب کنند وجود دارد. اما مهمترین مسئله در مورد این امر این است که همیشه سعی کنید به تعهدات و زمانبندی ها و مسئولیت هایی که برای به اتمام رساندن پروژه برای خود تعیین می کنید پایبند باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *