برنامه نویسی

۸ سایت معروف که از Node.js استفاده می کنند

Node.js

در این مقاله می خواهیم در مورد ۸ وبسایت معروفی که از Node.js در سیستمشون استفاده می کنند, صحبت کنیم.

Paypal & eBay

ebay paypal

PayPal یک پردازشگر پرداختی هست. درسال ۲۰۱۵ نزدیک به ۴ بیلیون معامله و ۱۷۹ میلیون اکانت پی پال وجود داشت. پی پال به سمت NodeJS حرکت کرد چون به شدت فرایند توسعه رو ساده کرده. اون ها میتونند یک تیم ترکیب شده برای وب داشته باشند بجای اینکه مثل قبل یک تیم مجزا برای مرورگر و یک تیم برای اپلیکیشن بدارند. برنامه نویسان جاوا یاد گرفتند با Nodejs کار کنند و متوجه شدند این راه بهتری هست.

کمپانی زیرشاخه پی پال که eBay نام داره هم با Node نوشته شده.

LinkedIn

linkedin

LinkedIn یک شبکه بیزینسی و پلتفرم وبلاگی هست. اونها حداقل ۴۰۰ میلیون کاربر دارند و یک سوم آمریکایی ها حساب کاربری دارند. اونها Node.js رو بخاطر این انتخاب کردن که جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی ساده برای یادگیری و کدنویسی هست. اونها بخش front-end رو با Nodejs بازنویسی کردند.

Google

google

Google ابتدا با سرویس جستجو شروع کرد. و سپس سراغ بخش های دیگر مثل سرویس های ایمیل, تقویم, پیام رسانی و spreedsheets رفت. تنها سرویس جستجوی گوگل ۱۰۰ بیلیون درخواست در یک ماه سال ۲۰۱۵ داشت و این باعث شده پربازدیدترین سایت جهان بشه.

Netflix

Netflix

نزدیک به ۷۵ میلیون حساب کاربری در Netflix دربین بیش از ۱۰۰ کشور وجود داره. پانزده درصد از آمریکایی ها یک حساب Netflix دارند. این به کاربران اجازه میده بصورت قانونی به نمایش های مختلف در سراسر جهان دسترسی داشته باشند. یکی از دلایلی که Netflix به Node.js کوچ کرد این بود که بصورت قابل توجهی زمان ساخت رو بهبود بخشید, اون ها دیگه مجبور نبودند ۴۰ دقیقه برای کامپایل اپ صبر کنند.

Uber

Uber

Uber یک اپلیکیشن حمل و نقل هست که خدمات زنجیره ای و تاکسی رو اراده میده. اونها از Nodejs برای سیستم اعزام رانندگان و سواران استفاده می کنند.

Github

github

Github یک اپلیکیشن وب هست که ورژن کنترل رو برای استفاده در یک محیط گرافیکی فراهم میکنه. اونها از Node.js برای سرو دانلود های repository ها استفاده می کنند.

Medium

Medium

Medium ساخت بلاگ رو راحت کرده. این وبسایت توسط صاحت توئیتر در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شد. این یک رابط WYSIWYC دارد و بهترین قابلیت ها رو از پلتفرم های انتشار مثل توئیتر و وردپرس ترکیب کرده. این سیستم بسرعت رشد کرد و نزدیک به ۲۵ میلیون خواننده در ماه دارد.

Trello

trello

Trello یک سیستم مدیریت پروژه هست که کار تیم ها رو ساده می کنه. نزدیک به ۱۰ میلیون کاربر در سال ۲۰۱۵ داشت. سرور اونها توسط node ساخته شده تا امکان بروزرسانی سریع رو داشته باشند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *